- Godt samarbeid mellom fagpersoner
- Farge og material palett
- Ferdig resultat
Oppussing av stue før og etter. Med utgangspunkt fra et maleri ble stuen ny, fargerik og personlig.
På prosjektet ble interiørkonsulent og håndverker fra Happy Homes engasjert.
Et godt samarbeid mellom fargerådgiver og håndverker gir også en god trygghet til prosjektet.
Interiørkonsulenten lager en palett med bakgrunn i behovsanalyse som viser farge og -materialvalg
Gulvet er den viktigste flaten i rommet, både når det gjelder komfort og estetikk. Gulvet tilpasses eksisterende trapp, velges i lyst treverk for å beholde luftighet i rommet, og det vektlegges komfort som lunhet, lyddemping og bærekraftige materialer. Maxwood Ek Naturhvit har kork på undersiden og ekte eikefiner på toppen.
Med ønske om oppvarming uten nødvendig vedfyring anbefaler vi varmefolie. Det kan legges og kobles enkelt uten elektriker og gir en stabil god romvarme.
Med MDF panel på alle vegger blir det lite variasjon og personlighet. Veggene slettes for å kunne tapetseres. Det kan gjøres på to måter-helsparkles eller en tykk recover duk: Roll-on-wall.
Resterende vegger males med Korall Treverk silkematt i farge HH122 Protea
Tapet i trappesonen binder etasjene sammen. Trappen er ofte et glemt møbel. Dekorer veggene rundt, så fremstår trappen som et smykke i rommet og en del av helheten.
Aurora fra Storeys
Samme farge på vegger og tak for å oppnå en luftig og helhetlig romfølelse. At taket alltid bør være hvitt for å øke romfølelsen er en usannhet. Samme farge eller en nyanse av veggfargen kan gi en bedre flyt og sammenheng. Hvitt fremhever og gir et tydelig skille tak-vegg, som ikke alltid er ønskelig. Samme ang. vinduer og dører. Et bevisst forhold til valg av farger på disse elementene endrer rommets karakter totalt.
Har man eksempelvis store vinduer og ønsker å fremheve naturen utenfor er det lurt å dempe fargen på vinduene fra hvitt til veggfargen eller f.eks sort.
Selv om det er samme rom trenger ikke vinduene ha samme farge. Her er vindusfarge plukket ut fra tapet, og glir inn helheten. Fargen gjentas i stue i maleri og sofa.
Ved å tapetsere de gamle kitchenboard platene og skifte knotter fremstår kjøkkenet flott, lettere og lysere til resten av interiøret. Tapet med gull effekt fra Omexco gir en god flyt og eksklusivt utrykk.
Våre fargerådgivere/interiørkonsulenter kan hjelpe deg å velge farger, materialer og løsninger, slik at du får et hjem du trives i. Vi kan hjelpe deg i butikken, hjemme eller digitalt

Happy Homes tilbyr håndverker tjenester over hele landet. Vi utfører alle typer malerarbeid inne og ute i privat og offentlig rom. Maling, tapetsering, sparkling, gulvlegging og våtrom.
